Причина розриву сухожилля чотириголового м’яза стегна — різке раптове скорочення м’яза при повністю розігнутій в колінному суглобі кінцівці, рідше — пряма травма.
КЛІНІЧНА КАРТИНА
Біль у місці травми, порушення опорної функції кінцівки, суглоб не замикається. Для збереження опори хворі при русі максимально ротують кінцівку назовні.Розрив сухожилля чотириголового м’яза стегнаКОД ПО МКБ — 10S76.1 . Травма чотириголового м’яза і її сухожилля.
Хірургічне лікування
Лікування оперативне. Зшивають сухожилля, а в більш пізні терміни виконують його пластику. Дефект на місці розриву закривають лавсаном або консервованим сухожиллям, фасцією.

При такій операції тонус м’язу не відновлюється, сила його використовується не повністю. А.Ф. Краснов розробив фізіологічний метод тонізуючої аутоміотенопластики, що передбачає відновлення тонусу пошкодженого м’язу і закриття дефекту аутотканинами.
Цього досягають поділом чотириголового м’яза на складові її частини, виконують пластику дефекту оточуючими аутотканинами і закривають їх широкими м’язами у вигляді поли сюртука. Кінцівку іммобілізують циркулярною гіпсовою пов’язкою на 6 тижнів.
Потім приступають до відновного лікування, але іммобілізацію продовжують у вигляді знімної гіпсової лонгети ще протягом 1 міс. Застосовують теплові, знеболюючі фізіопроцедури, лікувальну гімнастику, механотерапію протягом тривалого часу, оскільки травма і операція сприяють розвитку досить стійких контрактур колінного суглоба. Приблизний термін непрацездатності відновлюється через 3-4 міс.