Site Overlay

Переломи променевої кістки в типовому місці

Розгинальний перелом ( екстензійного перелом Колліса ) буває результатом непрямої травми, падіння на розігнуту в променево-зап’ястному суглобі руку, хоча можливий і при прямому насильстві. Зсув уламків при розгинальному переломі буває типовим: центральний фрагмент зміщується в долонну сторону, периферичний- в тильну і променеву.

Між відломками утворюється кут, відкритий до тилу.  Переломи променевої кістки в типовому місці КОД ПО МКБ — 10S52.5 . Перелом нижнього кінця променевої кістки.

ЛІКУВАННЯ 

Консервативне лікування 

Розгинальний перелом. Після анестезії місця перелому 2 % розчином лідокаіна в кількості 10-20 мл виконують закриту ручну репозицію. Положення хворого при маніпуляції показано на малюнку. Передпліччя згинають під кутом 90 ° і створюють протитягу: тракцію за кисть по поздовжній осі кінцівки і в ульнарну сторону протягом 10-15 хв. Після розслаблення м’язів периферичний відломок зміщують в долонну і ліктьову сторони.

Щоб усунути кутоподібну деформацію, кисть згинають разом з дистальним фрагментом в долонну сторону. Цю маніпуляцію виконують звичайно через край столу, підклавши попередньо під руку тонку клейончасту подушечку. У досягнутому положенні( долонного згинання і легкого ульнарного відведення) накладають тильну гіпсову лонгету від верхньої третини передпліччя до п’ястно- фалангових зчленувань строком на 4 тижні.

Рухи в пальцях кисті дозволяють з 2-го дня . УВЧ на ділянку перелому — з 3 -го дня . Після ліквідації іммобілізації призначають курс реабілітаційного лікування. Згинальний перелом. Знеболити місце перелому, виконують закриту ручну репозицію. Створюють тракцію по поздовжній осі кінцівки , периферичний відламок ставлять по центральному, тобто переміщують його в тильну і ліктьову сторони.

Для усунення кутового зміщення периферичний фрагмент розгинають, а кисті надають положення розгинання в променево-зап’ястному суглобі під кутом 30 °, створюють легке згинання пальців кисті, протиставлення I пальця. У цьому положенні накладають долонну гіпсову лонгету від ліктьового суглоба до головок п’ясткових кісток. Терміни іммобілізації і реабілітації такі ж, як і при переломі Колліса .Приблизний термін непрацездатностіПрацездатність відновлюється через 6-8 тижнів.