Огляд і фізикальне обстеження
Характерні біль у момент травми і подальша втрата згинальної функції пальців кисті, збережено лише згинання в п’ястно- фалангових зчленуваннях.
Ці рухи часом призводять до діагностичних помилок . щоб переконатися в цілості сухожиль, необхідно попросити хворого зігнути дистальну фалангу при фіксованій середній , а потім зігнути середню при фіксованій основній. Такі рухи можливі тільки при непошкоджених сухожиллях . Відкриті ушкодження сухожиль діагностують на підставі порушення функцій пальців, а також видимих в рані дистальних кінців сухожиль. Проксимальні кінці сухожиль зміщені в бік передпліччя за рахунок скорочення м’язів.
Хірургічне лікування
Лікування тільки оперативне. На ранніх етапах виконують первинний шов сухожилля одним із способів, при застарілих пошкодженнях вдаються до пластики сухожиль аутотканинами або із застосуванням різних трансплантатів. Найбільш сприятливий первинний сухожильний шов, але він, як і вторинний, має ряд особливостей і представляє чималі технічні труднощі.
Шовний матеріал для з’єднання кінців розірваного або перерізаного сухожилля повинен бути мінімально тонким і в той же час дуже міцним. Це може бути сталевий або хромонікілевий дріт, капрон, нейлон та інші синтетичні матеріали. До речі, вони переважніше, оскільки володіють інертністю на відміну від металу, шовку і (особливо) кетгуту.