Site Overlay

Магнітно -резонансна томографія

Магнітно -резонансна томографія — візуалізація тонких шарів тканин тіла людини в будь-якій площині .Метод заснований на здатності ядер водню (протонів ), знаходяться в тканинах організму , відповідати на вплив стабільного магнітного поля і змінної радіочастотної хвилі.

Під час дослідження пацієнта поміщають в діагностичний тунель магніту , в якому є і установка для наведення радіосигналу на досліджуваний шар. Радіочастотний імпульс призводить до резонансного збудження протонів і відхиленню їх від осі обертанняна 90 ° або 180 °.

По закінченні імпульсу виникає релаксація протонів, супроводжується виділенням енергії у вигляді MP -сигналу. Після цього ядра водню повертаються у вихідне положення. Енергію релаксуючих ядер водню реєструють , перетворюють в цифровий код , потім вона надходить у потужні комп’ютери , де її використовують для реконструкції зображення . Найбільш потужний MP- сигнал характерний для м’яких тканин. На MP- томограмах чудово відображаються м’язи , жирові прошарки , хрящі , судини , кістковий і спинний мозок , міжхребцеві диски , окістя . Кісткова тканина MP- сигналу не дає.